Rozmowa rekrutacyjna w biurze rachunkowym

Rozmowa rekrutacyjna w biurze rachunkowym

Stanowisko młodszego księgowego otwiera drogę awansu w branży obsługi finansowej. Warto zaprezentować szczególnie zdobytym wykształceniem a nade wszystko cechami osobowościowymi. Zdobycie pracy zarobkowej zgodnej z zainteresowaniami nie jest łatwe.  Jednak dzięki naszemu poradnikowi przygotowanie się do kolejnych etapów procesu rekrutacyjnego będzie łatwiejsze. Nie marnuj wiec czasu i zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Od kandydatów na stanowisko młodszego księgowego nie wymaga się bogatego doświadczenia zawodowego i nie jest to samodzielne stanowisko, dlatego jest to oferta skierowana szczególnie do studentów i absolwentów szkół średnich ekonomicznych. Najczęściej potencjalnym miejscem pracy są centra księgowo-księgowe, oraz takich w których wymagana jest pomoc do uzgadniania ewidencji z kontami, przygotowanie przelewów czy odpowiedniego księgowania dokumentów oraz przygotowaniu częstych raportów.

Mimo, że nie wymaga się doświadczenia zawodowego, bardzo ważna jest doskonała znajomość języków obcych. O pracę młodszego księgowego ubiegają się przeważnie studenci rachunkowości, skuszeni możliwością szybkiego rozwoju zawodowego w pionie księgowości.  Poszukiwane są przede wszystkim osoby odpowiedzialne, dokładne i precyzyjne w wykonywaniu swoich obowiązków. Ważna jest również bardzo dobra obsługa komputera i zdolności do szybkiego uczenia się obsługi nowych programów księgowo-rachunkowych oraz zapoznawania z ciągle zmieniającymi się przepisami.

Rozmowa kwalifikacyjna jest ważną częścią rekrutacji. To od tego, jak się podczas niej zaprezentujesz zależy, czy stanowisko, na które aplikujesz będzie twoje. Poniżej zamieściliśmy najważniejsze rzeczy, o których nie możesz zapomnieć podczas interview.

  1. Przede wszystkim pamiętaj, że rozmowa z pracodawcą jest spotkaniem oficjalnym i musisz się odpowiednio ubrać. Nie spóźnij się a nawet przyjdź kilka minut przed czasem. Nie zapomnij nazwy firmy do której aplikujesz oraz nazwiska rekrutera.
  2. Jedną z kluczowych cech młodszego księgowego jest dokładność, dlatego koniecznie wspomnij o tej cesze swojemu pracodawcy. Daj się również poznać jako osoba  dobrze współpracująca w zespole z rozwiniętym myśleniem logicznym i analitycznym. Zatrudniony pracownik musi odznaczać się również zaangażowaniem w powierzone mu obowiązki oraz dobrą organizacją czasu i stanowiska pracy.
  3. Jako, że jednym z twoich głównych obowiązków będzie wprowadzanie danych do systemu, nie zapomnij powiedzieć, że obsługa komputera nie sprawia ci żadnych problemów.
  4. Nie zapomnij zabrać ze sobą zaświadczeń z odbytych szkoleń i warsztatów. Pracodawcę ucieszą pochlebne ci referencje lub opnie z odbytych praktyk studenckich. Punktów doda ci również Znajomość przepisów podatkowych i systemów finansowo-księgowych.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w naszym poradniku pomogły ci w bezstresowym przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej i przebiegnie ona po twoje myśli.

Ebook o rozmowie kwalifikacyjnej